Младите „вардарци“ Омерагиќ и Игњатов со двегодишни договори со Хајдук

Вардар пред почетокот на новата сезона загуби уште два огромни таленти на македонскиот фудбал, Азер Омерагиќ и Леонид Игњатов, и двајцата членови на репрезентацијата на Македонија за играчи до 19 години.

И двајцата „вардарци“ денеска потпишаа двегодишни договори со Хајдук, со можност за продолжување на истите на уште една. Следната недела се очекува и официјалната промоција на македонските бисери во дресот на сплиќани.

Претходно од Вардар заминаа и младинските репрезентативци Младеновски, Али Адем и Ибиши.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали