Шкупи подобар од Вардар Форино на пријателскиот дуел во Гостивар

Шкупи славеше против второлигашот Вардар Форино со 2-1 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Гостивар.

Тимот од Чаир, кој настапи во комбиниран состав, се мачеше со второлигашот и до победата дојде со голот на Мухарем Сухељ во 85. минута. Претходно Шкупи поведе со голот на Фатон Јусуфи во 43. минута, а Вардар Форинот израмни во 73. минута.

Шкупи на стартот од новиот шампионат, на 9. август, во Скопје ја пречекува Шкендија.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали