Фудбалерите на Кит Го преку тим-билдинг ги местат „нишаните“ за новата сезона (ФОТО)

Фудбалерите на Кит Го во рамките на подготовките во својата база во спортскиот комплекс „Гогов“ во Пехчево, денеска реализираа и тим-билдинг дружба под падините на Малешевската планина.Стручниот штаб на клубот и раководството се одлучија да им овозможат на фудбалерите мал тренинг на стрелачките способности, преку заедничка дружба во Малешевијата. На крајот, без сомнение, „нишаните“ во секој случај се наместија за новата сезона...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали