Алпај Јусуф од Силекс е најново засилување на Кит Го

Подготвувајќи се за новата сезона, Кит Го го ангажираше досегашниот фудбалер на кратовски Силекс, Алпај Јусуф.

22-годишниот фудбалер во следната сезона треба да го засили средниот ред на пехчевци. Јусуф, кој е и поранешен фудбалер на Милано и Локомотива, минатата сезона запиша десет настапи за првиот тим на Силекс кој се избори за настап во Лигата на шампионите.

Претходно, Кит Го се засили и со четворица млади фудбалери од Брегалница, 21-годишниот голман Мартин Давков, 19-годишниот фудбалер од средниот ред, Марио Рунтев. како и 18-годишните Александар Алексов и Никола Митев.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали