ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Убедлива победа на Гостивар, реми на Слога Виница

Гостивар ја запиша првата победа низ подготвителниот период славејќи со убедливи 3-0 против Дрита од Боговиње на денешниот пријателски натпревар одигран во Гостивар.

Новите засилувања Христијан Кировски од Струга ТЛ и Иван Настевски од Брегалница ја донесоа победата за гостиварци. Кировски постигна два гола, а третиот беше дело на Настевски.

Новиот второлигаш Слога Виница, пак, ремизираше (2-2) на тестото со Росоман.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали