ВИДЕО: Ефектен гол на Хасани за триумф на Хелсинки

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани со погодок партиципираше во победата на Хелсинки од 2-0 протов Илвес во 5. коло од шампионатот на Финска.

Во стилот на Несторовски како на мечот против Јувентус, Хасани нешто слично со ефектен погодок со глава во 87. минута ги постави конечните 2-0 на натпреварот.

* Голот на Ферхан Хасани може да го погледнете на временскиот исечок - 5:30...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали