Брегалница, покрај со Шкендија, на силен тест и со Академија Пандев

Фудбалерите на Брегалница во Штип повеќе од успешно ја реализираат втората фаза од подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток.

„Сините“ под водство на Добринко Илиевски деновиве реализираат двојни тренинзи во очекување и на финалните тест дуели како начин за темпирање на формата пред почетокот на новиот шампионат.

За фудбалерите на Брегалница до крајот од подготовките останува одигрување силни пријателски натпревари со Академија Пандев, Шкендија и Гостивар.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали