Ефектен гол на Нестор-гол против „Старата дама“... (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски не дозволи Јувентус уште вечерва, на три кола до крајот од шампионатот во Серија А, да ја прослави десеттата по ред шампионска круна откако со неговиот Удинезе славеа во 35. коло против „Старата дама“ со 2-1.

Несторовски беше најдобриот поединец во тимот на Удинезе, максимално борбен во второто полувреме кога се кршеше резултатот, а стрелец и на извонреден погодок во 52. минута за израмнување во тие моменти на резултатот на 1-1.

Претходно Јувентус поведе со 0-1 со голот на Де Лихт во 42. минута од средбата… Триумфот на Удинезе го донесе Фофана со гол по брз контранапад во 92. минута.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали