Реми на Шкендија и Македонија ЃП во Тетово

Шкендија и Македонија ЃП ремизираа 1-1 на пријателскиот натпревар што се одигра попладнево во Тетово. Тимот на Ернест Ѓока беше подобар во поголемиот тек од дуелот, но Македонија ЃП не искористи пенал во 20.минута. 

Јан Кривак го доведе составот на Шкендија во водство во 34.минута, а десет минути подоцна израмни Филип Петров. 

Претходно, Шкендија имаше победнички старт на подготовките против второлигашот Гостивар. 


 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали