Цикарски две години во бугарски Ботев Пловдив

Поранешниот македонски репрезентативец Мите Цикарски својата кариера ја продолжува во бугарскиот прволигаш Ботев Пловдив.

27-годишниот левокрилен дефанзивец потпиша двегодишен договор со бугарскиот тим.

Претходно во својата кариера, Цикарски има настапувано за домашните Вардар, Работнички и Академија Пандев, како и за романски Газ Метан, грчка Јанина, кипарскиот Етникос како и за младинските категории на белградски Партизан.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали