Алтипармаковски потпиша едногодишен договор со Струга ТЛ

Подготвувајќи се за новата сезона, Струга Трим Лум потпиша едногодишен договор со офанзивецот Марјан Алтипармаковски.

28-годишниот Алтипармаковски е повеќе од сериозни засилување за стружани. Доаѓа од редовите на бугарски Пирин каде настапуваше минатата сезона, а претходно во својата кариера има настап и за домашните Пелистер и Работнички. На интернационалната сцена има настапи и за албанскиот Лачи, Сараево во БиХ, Судува во Литванија, како и грчките Ксанти и Панилиакос.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали