Ѓока означи почеток на подготовките на Шкендија (ФОТО)

И тетовска Шкендија ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона.

“Црвено-црните“ под водство на тренерот Ернест Ѓока, стартуваа со тренинзите за настапите во ЛЕ. Од клубот си заминаа Самир Фазли, Агим Ибраими и Марјан Радески, а повратник е Егзон Бејтулаи.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали