Боби Божиновски и Мартин Ковачев остануваат во Македонија ЃП уште една сезона

Македонија Ѓорче Петров успеа да ги задржи најискусните фудбалери и за новиот шампионат, иако претходно се соочи со неколку заминувања. Капитенот Боби Божиновски и бугарскиот интернационалец Мартин Ковачев остануваат „лавови“ и следната сезона.

Тие се договорија со раководството на клубот за продолжување на соработката за уште една година.

Претходно, нови договори потпишаа и Филиповски и Адем. 


 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали