Бејтулаи го раскина договорот со Хелсингборг, од јуни повторно во Шкендија

Репрезентативецот на Македонија, Егзон Бејтулаи повеќе не е член на шведскиот прволигаш Хелсингборг. Бејтулаи побарал раскин на договорот поради семејни причини, што наишло на максимално разбирање од страна на раководството на клубот.

„Морам да бидам дома од семејни причини. Ова беше најдобро решение, бидејќи не сум во можност да го дадам својот максимум. Наидов на разбирање од страна на раководството на клубот и поради тоа сум благодарен. Во животот нештата не одат според начинот на кој се надеваме. Му посакувам на клубот се најдобро во иднина“, изјави Бејтулаи.

Егзон Бејтулаи во Хелсингборг премина во јануарскиот преоден рок потпишувајќи тригодишен договор, по одличните настапи во дресот на Шкендија каде сега се очекува негово враќање во клубот за новата натпреварувачка сезона.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Борец и Работнички ремизираа без голови
26.09.2020
Борец и Работнички ремизираа без голови во Велес, во првиот дуел од седмото коло во Првата фудбалска лига. Домашниот тим беше поблиску до триумф, имаше позрели шанси, но голманот на „романтичарите“, Ристо Јанков, бранеше одлично.
Види детали