Бејтулаи го раскина договорот со Хелсингборг, од јуни повторно во Шкендија

Репрезентативецот на Македонија, Егзон Бејтулаи повеќе не е член на шведскиот прволигаш Хелсингборг. Бејтулаи побарал раскин на договорот поради семејни причини, што наишло на максимално разбирање од страна на раководството на клубот.

„Морам да бидам дома од семејни причини. Ова беше најдобро решение, бидејќи не сум во можност да го дадам својот максимум. Наидов на разбирање од страна на раководството на клубот и поради тоа сум благодарен. Во животот нештата не одат според начинот на кој се надеваме. Му посакувам на клубот се најдобро во иднина“, изјави Бејтулаи.

Егзон Бејтулаи во Хелсингборг премина во јануарскиот преоден рок потпишувајќи тригодишен договор, по одличните настапи во дресот на Шкендија каде сега се очекува негово враќање во клубот за новата натпреварувачка сезона.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали