Трајковски: Имав понуда од Милан, но ја избрав Мајорка

Александар Трајковски минатото лето како слободен играч од многуте понуди на негова адреса ја избрал онаа на Мајорка. Со оглед на минималната минутажа што ја имаше во шпанскиот клуб јасно е дека офанзивецот згрешил во изборот, а Трајковски во интервју за италијанските медиуми обелодени дека пред да потпише за овој клуб имал разговори за преселба во повеќекратниот европски првак Милан.

„Претставници на Милан се сретнаа со моите агенти. Имаше контакт, интерес од нивна страна, но не беше доволно. Работите не се одвиваа онака како што посакував, па на крајот заминав во Мајорка. Имав и други понуди од Италија, но кога стигна понудата од Мајорка, добив желба за промена, заминување од Апенинскиот полуостров и преселба во Шпанија“, открива Трајковски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали