Блесок на Чурлинов - гол со „шкорпија“ (видео)

Дарко Чурлинов блесна на денешниот тренинг на Штутгарт, постигнувајќи фантастичен погодок со „шкорпија удар“, оставајќи го голманот немоќен и изненаден по одличната реакција, со која македонскиот голгетер ја смести топката во мрежата иако центаршутот беше крајно непрецизен.

Чурлинов пристигна во Штутгарт од редовите на Келн, досега не доби премногу шанси во дресот на второлигашот, но со потенцијалот што го поседува со право се надева дека во следната сезона ќе се смета сериозно на неговите услуги.

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали