Илија Нестороски пред Велигден помогна загрозени семејства од Прилеп

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Нестороски не ги заборава своите прилепчани во моментите на криза предизвикана од коронавирусот. Тој помогна голем број загрозени семејства од Прилеп пред Велигденските празници со храна и неопходни продукти. Во текот на денешниот ден, помошта им е поделена на оние на кои им е најпотребна во овие мигови.

Претходно, Нестороски донираше финансиски средства за болницата во Прилеп, а заедно со фудбалските репрезентативци на Македонија испрати донација и во фондот за борба со Covid-19.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали