Ѓорѓев го продолжи договорот со Грасхоперс

Македонскиот репрезентативец Никола Ѓорѓев го продолжи договорот со швајцарскиот клуб Грасхоперс. Тој останува да ги брани боите на Грасхоперс до 2022 година.

Ѓорѓев досега има одиграно 66 натпревари за овој тим и постигна девет гола.

„Среќен сум што и во наредниот период ќе ги бранам боите на Грасхоперс. Верувам дека заедно ќе оствариме многу успеси“, изјави Ѓорѓев. 

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали