Репрезентацијата до 18 години славеше против БиХ

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 18 години славеше против соодветната селекција на БиХ со 1-0, на пријателскиот натпревар кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Македонските надежи им се реваншираа на Босанците за поразот на првиот меѓусебен дуел пред два дена. Стрелеци на победничкиот погодок за Македонија беше Марио Илиевски во 75. минута од средбата.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: ЉУПЧО ДОРИЕВ (ШКЕНДИЈА)
11.08.2020
Шкендија извлече реми на Чаир (2-2) против Шкупи иако по првиот дел имаше негатива од два гола. Во првиот првенствен меч во дресот на Шкендија, Дориев покажа дека е врвно засилување. Речиси самиот го извлече тимот од непријатната ситуација, постигна гол и забележа асистенција до Валон Ахмеди за израмнување на резултатот.
Види детали