Репрезентацијата до 18 години славеше против БиХ

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 18 години славеше против соодветната селекција на БиХ со 1-0, на пријателскиот натпревар кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Македонските надежи им се реваншираа на Босанците за поразот на првиот меѓусебен дуел пред два дена. Стрелеци на победничкиот погодок за Македонија беше Марио Илиевски во 75. минута од средбата.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали