ВИДЕО: Мустафов со евро-голот за победа на Силекс го одбележа првото пролетно коло

Силекс, во битката за европски излез сезонава, дојде до повеќе од значајна гостинска победа од 0-1 против Ренова во Тетово на стартот од пролетната сезона.

А, херојот за триумф на кратовци беше Бурхан Мустафов кој во 44. минута постигна евро-гол со удар од 25 метри…

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали