Футсал репрезентацијата против Англија во баражот за елитни квалификации за ЕП

Македонската футсал селекција ќе игра против Англија во баражот за место во елитната квалификациската фаза за пласман на ЕП.

Првиот меч, во април, се игра на гостински терен а реваншот ќе се игра во Скопје. Победникот обезбедува место во главната квалификациска фаза за пласман на ЕП 2020 кое ќе се одржи во Холандија.

ДВОЈКИТЕ ЗА БАРАЖОТ ЗА МЕСТО ВО ЕЛИТНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ
Англија – МАКЕДОНИЈА
Швајцарија – Германија
Бугарија – Ерменија
Црна Гора – Литванија
Турција – Грција
Сан Марино – Данска
Израел – Кипар

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали