Футсал репрезентацијата против Англија во баражот за елитни квалификации за ЕП

Македонската футсал селекција ќе игра против Англија во баражот за место во елитната квалификациската фаза за пласман на ЕП.

Првиот меч, во април, се игра на гостински терен а реваншот ќе се игра во Скопје. Победникот обезбедува место во главната квалификациска фаза за пласман на ЕП 2020 кое ќе се одржи во Холандија.

ДВОЈКИТЕ ЗА БАРАЖОТ ЗА МЕСТО ВО ЕЛИТНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ
Англија – МАКЕДОНИЈА
Швајцарија – Германија
Бугарија – Ерменија
Црна Гора – Литванија
Турција – Грција
Сан Марино – Данска
Израел – Кипар

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали