Кит Го поразен од грузиски Зугдиди на последниот тест во Анталија

Фудбалерите на Кит Го загубија со 1-2 (0-0) од грузискиот второлигаш Зугдиди на последниот натпревар од подготовките во Анталија.

Во максимално израмнет натпревар со отворени шанси и на двете страни, Кит Го загуби со гол примен во последниот период од играта, нешто слично како и на првите два тест дуели.

Сите три погодоци на мечот паднаа во второто полувреме. Откако Грузијците поведоа со 0-1, на 1-1 израмни младинскиот репрезентативец Анџело Николовски, а потоа во 80. минута Зугдиди дојде до победата од 1-2.

Кит Го настапи во следниот состав: Денковски, Антонов, Николовски, Гогов, Христов, Рајков, Дујоски, Алексовски, Мичковски, Најдов и Ступиќ. Последните 20 минути од средбата ги одигра и најновото засилување Бојан Ѓорѓиевски, за кого ова беше деби во дресот на Кит Го.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали