Уште две засилувања за Струга ТЛ

Струга Трим Лум пред почетокот на вториот дел од сезоната доведе уште две нови имиња во составот. Албан Сулејмани ќе го засили нападот на стружани, а во средниот ред ново име е Анџело Демај.

Струга Трим Лум в недела на домашен терен го пречекува тимот на Работнички во првото пролетно коло.

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали