Младинските репрезентативци Трајковски и Наумчески се најнови засилувања на Тиквеш

Тиквеш промовираше две квалитетни засилување за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток. Кавадарчани се засилија со младинските репрезентативци Лука Трајковски и Стефан Наумчески.

Трајкоски доаѓа од екипата на Македонија ЃП, а претходно играл за Победа Прилеп, додека Наумчески е досегашен член на Вардар, и игра на позицијата дефанзивен играч за врска.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали