Брегалница ремизираше со узбекистанскиот Насаф

По двете претходно победи, Брегалница ремизираше (1-1) со еден од најдобрите узбекистански клубови Насаф во третиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија.

Во одлична фудбалска претстава на спортскиот комплекс „Фанатик“ во Белек, двата тима имаа бројни шанси и за триумф, но на крај останаа на по еден погодок.

Насаф прв дојде до водство со гол во 15. минута од средбата, а по одличната игра во вториот дел Брегалница израмни со голот од пенал на Пепи Ѓорѓиев во 53. минута од натпреварот.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали