Стојанче Велинов потпиша за второлигашот Охрид

Македонскиот второлигаш Охрид во пролетниот дел од сезоната ќе биде посилен за Стојанче Велинов. Офанзивецот кој има прволигашко искуство доаѓа од Брегалница и треба да биде големо засилување за охриѓани во обидот да обезбедат опстанок. Тој неколку дена веќе тренира со составот на Охрид.

„Имав неколку понуди од екипи од нашата земја, но проектот на Охрид многу ми се допадна и прифатив да бидам дел од клубот. Свесен сум за ситуацијата во која се наоѓа екипата и се надевам дека ќе му помогнам да стигне до опстанокот“ – изјави најновото засилување на Охрид.

Охридскиот второлигаш претходно се засили со Раиф Мирселоски, Бурхан Алији, Шериф Реџепи, Дарко Симјаноски и со Александар Василев.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Националните лиги ќе се играат до почетокот на август, мечот Македонија - Косово во септември
01.04.2020
Националните фудбалски првенства ќе се играат до крајот на јули или почетокот на август, а дотогаш ќе бидат одиграни и европските натпреварувања, Лигата на шампионите и Лигата на Европа. За септември се одложени бараж - натпреварите од плејофот во Лигата на нации за пласман на Европското првенство.
Види детали