„Лавовите“ го промовираа и Томе Китановски... (ФОТО)

Македонија ЃП и официјално го промовираше и Томе Китановски како свое засилување за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

27-годишниот десен бек доаѓа од редовите на албански Кукс, кој е негов последен клуб. Претходно има настапи и за Славен Белупо и Истра во Хрватска, Универзитатеа Крајова во Романија, српски Вождовац како и за битолски Пелистер на домашната сцена.

Китановски е четврто засилување за „лавовите“ зимава откако претходно во клубот пристигнаа и Давид Атанасковски од Академија Пандев, Филип Петров од Борец и бугарскиот интернационалец Мартин Ковачев.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали