Горан Пандев продолжува да стрела: Нов гол за Џенова по само четири минути откако влезе во игра (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев повторно стрела во дресот на Џенова.

По само четири минути откако во 39. минута влезе во игра на дуелот против Каљари од 23. коло во Серија А, Пандев погоди за водство на џеновјаните од 1-0… Со прекрасен шут од 20 метри, Пандев успеа да го изненади противничкиот голман.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали