ВИДЕО: Втор гол за Ивановски во дресот на Диошѓер сезонава

Македонскиот напаѓач Мирко Ивановски го запиша својот втор гол сезонава во дресот на унгарскиот прволигаш Диошѓер.

Ивановски за домашните стрелаше уште во 4. минута, но сето тоа залудно по поразот на Диошѓер на крајот од 1-2.

Диошѓер по 20 одиграни натпревари на седмата позиција во Унгарија со 26 бода.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали