Елиф Елмас - прв гол и солзи радосници против Сампдорија (видео)

Елиф Елмас цел живот ќе го памети денешниот ден, во кој го постигна својот прв погодок во дресот на Наполи, носејќи водство од 0-2 на гостувањето против Сампдорија.

Македонскиот репрезентативец го игра својот 13. натпревар во дресот на „наполитанците“ во Калчо-лигата, бројка што се покажа среќна за него откако Елмас одлично се снајде по еден корнер од десната страна и со прецизен удар го матираше домашниот голман.

Македонскиот „дијамант“ не ја криеше среќата, но и не можеше да ги сокрие солзите по деби-голот на Апенинскиот полуостров.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали