Комити повикаа на македонско кортео пред пресметката со Косово (ВИДЕО)

Навивачката група Комити повика на семакедонско кортео пред дуелот со Косово во полуфиналето на Лигата на нации, кое е закажано за 26.март во Скопје. Собирот ќе биде на плоштадот Македонија во 17 часот, а потоа македонските фанови заеднички и сплотено ќе дефилираат низ улиците на Скопје ќе се упатат на Западната трибина на арената „Тодор Проески“.

Повикот е испратен со песната „Излези момче“, и тоа пуштена на најјако...

   

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали