Силекс го победи бугарскиот прволигаш Ботев Враца

Фудбалерите на Силекс славеа против бугарскиот прволигаш Ботев Враца со 2-1 (1-0) на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Анталија.

Кратовци до предност дојдоа во првото полувреме, а подобрата игра ја крунисаа со уште еден гол во вториот дел сосема доволно за триумф.

Во првиот денешен натпревар во Анталија, пак, претпладнево вториот состав на Силекс загуби од Витоша од Бистрица, Бугарија, со 0-1. Стрелец на победничкиот гол за Бугарите беше Кутев во 22. минута од средбата.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали