Борец замина на десетдневни подготовки во Грција

Македонскиот прволигаш Борец замина на десетдневни подготовки во Грција. Тимот на Горазд Михајлов следната фаза од подготовките ќе ја реализира во спортскиот центар Атермон каде ќе одигра и три пријателски натпревари.

Покрај новите засилувања, велешани во тимот што отпатува за Грција приклучија и тројва перспективни млади фудбалери од школата, Бобан Нукадиновски, Џемал Ибрахимовиќ и Давид Тодоров. Тие ќе се обидат да се наметнат во сениорскиот состав на претстојните тестови на формата.

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали