Македонија ЃП ремизираше со полскиот Погон на првиот тест во Анталија

Во првиот свој натпревар за време на подготовките во Анталија, Македонија ЃП ремизираше без голови со полскиот Погон Шчечин.

„Лавовите“ одиграа квалитетен натпревар на теренот на „Глорија ресорт“ во Белек, против третопласираната екипа во полската Прва лига, но затаи реализацијата. Неколку убави можности имаше македонскиот прволигаш во второто полувреме, но на крајот мрежите мируваа на двете страни.

Македонија ЃП на дуелот против Погон настапија во следниот состав: Димовски, Ковачев, Мишевски, Личина (Филиповски), Алексовски (Пецов), Воша (Тантуровски), Емини, Адем (Фернандо), Трајкоски (Паду), Блажевски (Јашароски), Петров (Божиновски).

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали