Спировски со два прекрасни гола донесе победа за Хапоел Тел Авив... (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски игра во извонредна форма во дресот на Хапоел Тел Авив во израелскиот шампионат. Хапоел славеше со 3-1 против Хапоел Ранана во 19. коло, а Спировски беше стрелец на два погодоци за својата екипа.

Спировски најпрво погоди во 29. минута за водство од 1-0, феноменално шутирајќи од 18 метри под гредата од голот на противникот.

Вториот погодок следеше во 81. минута за конечни 3-1.

Хапоел Тел Авив, на тој начин, стигна до седмата победа сезонава со која се искачи на 5, место во најсилната лига на Израел.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали