Борец и Работнички одиграа 2-2 на контролата во Велес

Борец и Работнички одиграа 2-2 на пријателскиот натпревар што се одигра во Велес. Тренерите Горазд Михајлов и Ратко Достаниќ ја распоредија минутажата на поголем број фудбалери давајќи им можност да се наметнат со својата игра.

Борец поведе со голот на Радоњиќ во 27.минута, а израмни Петковски во 39.минута. Во вториот дел уште по еден гол на двете страни, а стрелец за Работнички беше Ломба.

Работнички на 25.јануари ќе го одигра следниот пријателски натпревар против второлигашот Тиквеш во Скопје.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали