Пандев: Најголема желба во 2020 ми е со Македонија да играм на Европско!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев има две желби за 2020 година. Првата и најголема е со Македонија да игра на Европското првенство, а втората е неговиот клуб Џенова да остане во италијанската фудбалска елита. 

„Имам две големи желби за 2020 година. Со Македонија сакам да играм на Европското првенство. На 26 март не очекува дуел со Косово, ќе биде тоа дуел за „живот или смрт“. Се надевам дека ќе успееме преку плејофот во Лигата на нации. Втората желба ми е Џенова да остане во Серија А. Веќе петта година сум тука, играм во најстариот клуб во Италија и навистина се уште не размислувам за пензија. Сакам на убав начин да ја завршам кариерата“, изјави Горан Пандев за италијанските медиуми.       

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали