Брегалница во Анталија ќе игра и со Шахтјор Доњецк и узбекистански Насаф

Раководството на Брегалница веќе ги договори првите два пријателски натпревари за време на подготовките на тимот во турскиот туристички центар Анталија.

„Сините“ во Анталија патуваат на 2. февруари, а веќе на 5. февруари ќе го имаат првиот пријателски натпревар против тимот до 21 година на Шахтјор Доњецк од Украина. За терминот на 11. февруари е договорен и тест дуел со узбекистанскиот прволигаш Насаф од Карши. Планирани се контролни натпревари и на 8. февруари и 14. февруари, меѓутоа противниците за овие термини дополнително ќе бидат одредени.

Натпреварите ќе се играат во спортскиот комплекс во Лара Кунди во Анталија.

Пред заминувањето во Анталија, Брегалница веќе договори пријателски натпревари со Борец во Велес на 23. јануари, со Осогово во Кочани на 27. јануари и со Пелистер во Штип на 31. јануари.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)
25.02.2020
Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.
Види детали