Ацковски: Среќен сум што дојдов во Брегалница, клуб кој нуди одлични услови за работа...

Веќе трет ден младинскиот репрезентативец Кристијан Ацковски, кој пристигна од Работнички, е дел од стартните подготовки на Брегалница за пролетниот дел од шампионатот. И не ги крие имперсиите од условите за работа кои нудат „сините“.

Ацковски, споделувајќи ги првите свои впечатоци по пристигнувањето, вели дека очекува свој максимален придонес за остварување на целите и амбициите на клубот сезонава.

„Мора да нагласам дека сум изненаден од максимално професионалните услови за работа кои ги нуди клубот, како ретко кој друг клуб во Македонија. Навистина сум среќен што дојдов во Брегалница, клуб со долга традиција но и клуб со големи амбиции сезонава. Кога пристигна понудата воопшто не размислував, затоа што и моја желба беше да играм во синиот дрес“ - вели Ацковски, притоа дополнувајќи:

„Со дел од фудбалерите добро се познавам. Верувам дека нема да ги разочарам навивачите на Брегалница, ќе ја оправдам довербата на раководството и стручниот штаб кои ме ангажираа и ќе помогнам Брегалница да се врати таму каде што и местото, во Првата лига“.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: ЉУПЧО ДОРИЕВ (ШКЕНДИЈА)
11.08.2020
Шкендија извлече реми на Чаир (2-2) против Шкупи иако по првиот дел имаше негатива од два гола. Во првиот првенствен меч во дресот на Шкендија, Дориев покажа дека е врвно засилување. Речиси самиот го извлече тимот од непријатната ситуација, постигна гол и забележа асистенција до Валон Ахмеди за израмнување на резултатот.
Види детали