Македонија ЃП го промовираше Филип Алексовски во сениорскиот погон

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров промовираше уште еден млад фудбалер кој добива професионален договор со клубот. После Емини и Воша, нов член на сениорскиот тим на Македонија ЃП е и Филип Алексовски. 

Ѓорчепетровци оваа зима ангажираа уште две нови засилувања, Филип Петров и Мартин Ковачев. Амбициите на клубот за вториот дел од сезоната се повторно да излезе на европска сцена.


 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: ЉУПЧО ДОРИЕВ (ШКЕНДИЈА)
11.08.2020
Шкендија извлече реми на Чаир (2-2) против Шкупи иако по првиот дел имаше негатива од два гола. Во првиот првенствен меч во дресот на Шкендија, Дориев покажа дека е врвно засилување. Речиси самиот го извлече тимот од непријатната ситуација, постигна гол и забележа асистенција до Валон Ахмеди за израмнување на резултатот.
Види детали