Бочески повторно именуван за тренер на Охрид

Драган Бочески повторно се враќа на кормилото на второлигашот Охрид. По разделбата со Гоце Толески, охриѓани повторно одлучија довербата да му ја дадат на Бочески кој се повлече од клупата по лошиот резултатски почеток на „рибарите“ во Втората лига.

Бочески го наследува Гоце Толески, откако не успеа да се договори со раководството на клубот за продолжување на соработката.

Старо-новиот тренер на Охрид првата прозивка ќе ја има на 20. јануари. Охриѓани во вториот дел од сезоната ги чека тешка задача во битката за опстанок.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали