И Кожуф ги почна подготовките за пролетната сезона (ФОТО)

И второлигашот од Гевгелија, ФК Кожуф денеска ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

На првиот собир, тренерот Беќаров сметаше на сите расположиви сили од есенскиот дел дополнети и со рековалесцентите Каракамишев, Стојковски и Костадинов. Како што информираат од клубот денеска тренирале сите освен Шапов кој има скршеница на прст на ногата и Зумровски. Од редовите на младинската школа е прекомандуван Стојков Кирил.

„Во преговори сме за засилување со неколку млади фудбалери чии имиња ќе ги обелодениме наредниве денови“ - информираше тренерот Беќаров.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали