„Покер“ за Тричко, еден гол за Јове Костовски на Кипар

Иван Тричковски постигна фантастични четири гола за АЕК Ларнака во триумфот (2-5) против Ахна на гостински терен во првенството на Кипар. На голот на Ахна беше Мартин Богатинов, а во нападот Јован Костовски, кој беше стрелец на водечкиот гол за домашниот тим.

Костовски погоди во 19.минута, а Ахна по првиот дел имаше водство од 2-0. Но, потоа на сцена стапи Иван Тричковски. 

Тој израмни на 1-1 во 58.минута, а во финишот дури уште трипати ја тресеше мрежата на Богатинов.    

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали