Дарко Крстески повторно е тренер на Победа

Дарко Крстески повторно се врати на кормилото на прилепска Победа, по отказот минатиот месец за досегашниот тренер Тони Мегленски.

Крстески, под чие водство Победа пред неколку сезони се врати во прволигашкото друштво, сега го очекува битка за опстанок во второлигашката конкуренција на Истокот. Последен негов тренерски ангажман беше клупата на Пелистер од каде замина пред крајот на есенскиот дел од првенството.

Стартот на зимските подготовки на Победа под палката на Крстески е закажан за 15. јануари. 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали