Словакот Кривак, ново име во Шкендија

Шкендија од денеска има и словачки интернационалец во својот табор откако беше официјализиран договорот со Јан Кривак. Овој 26-годишен фудбалер доаѓа како засилување за одбраната на тетовци, на која и е неопходен ремонт откако во последните месеци од клубот си заминаа двајцата македонски репрезентативци, Муслиу и Бејтулаи. 

Кривак, кој потпиша договор до јуни 2022 година, пристигна меѓу тетовци од таборот на чешкиот прволигаш Карвина.

„Пресреќен сум што добивам можност да играм за Шкендија и да се борам за освојување на трофеи. Доаѓам во најуспешниот клуб во Македонија во последните години, фактот дека ќе се борам за титули, но и за успех во Европа ме убеди да дојдам во Тетово. Им ветувам на навивачите дека ќе сторам се што можам за да помогнам во остварувањето на целите на клубот“, изјави Кривак.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Аријан Адеми пред трансфер во Ал Наср
27.01.2020
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми го напушта Динамо Загреб и се сели во Обединетите Арапски Емирати. Тој е на прагот на трансфер во Ал Наср.
Види детали