Струга ТЛ го промовираше Албанецот Делиај како свое прво засилување

Прволигашот Струга Трим Лум го промовираше првото засилување за пролетниот дел од сезоната, албанскиот дефанзивец Фјоралб Делиај.

22-годишниот Делиај, кој игра на десната бековска позиција, доаѓа од албанскиот прволигаш Фљамуртари. Претходно настапувал и за ФК Тирана од чија фудбалска школа потекнува.

Од Струга ТЛ најавуваат засилување и со уште најмалку две квалитетни имиња, еден офанзивец и еден фудбалер за врска.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали