Македонија ЃП официјално ги промовираше Ковачев и Петров (ФОТО)

Македонија Ѓорче Петров официјално ги промовираше првите две засилувања за пролетниот дел од шампионатот.

Повратник во клубот е крилниот офанзивец Филип Петров кој доаѓа од редовите на велешки Борец, а претходно во кариерата има настапи и за Вардар, Тетекс, Пелистер а има настапи и за српскиот прволигаш Јавор Ивањица.

Второто засилување е бугарскиот дефанзивец Мартин Ковачев кој доаѓа од Дунав Русе, а претходно има настапи и за битолски Пелистер каде соработуваше токму со актуелниот шеф на стручен штаб на Македонија ЃП, Наџи Шенсои.

„Дојдов за успех, не само да помине сезоната. Целите на клубот се јасни, се освен Европа ќе биде неуспех!“ - истакна Ковачев по промоцијата во дресот на „лавовите“.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: ЉУПЧО ДОРИЕВ (ШКЕНДИЈА)
11.08.2020
Шкендија извлече реми на Чаир (2-2) против Шкупи иако по првиот дел имаше негатива од два гола. Во првиот првенствен меч во дресот на Шкендија, Дориев покажа дека е врвно засилување. Речиси самиот го извлече тимот од непријатната ситуација, постигна гол и забележа асистенција до Валон Ахмеди за израмнување на резултатот.
Види детали