Симеон Христов продолжува во албанскиот прволигаш Влазнија

Довчерашниот напаѓач на велешки Борец, Симеон Христов својата кариера ја продолжува во албанскиот прволигаш Влазнија од Скадар кој е предводен од поранешниот македонски селектор Мирсад Јонуз.

По разделбата со Борец, 27-годишниот Христов се одлучи да ја прифати понудата ов Влазнија, во чии редови настапуваат и дефанзивците Мевљан Адили, Филип Глигоров и Александар Ристевски.

Христов досега во својата кариера има настапи за унгарските Егри и Вашаш, како и за Вардар, Тетекс, Пелистер и Брегалница на домашната фудбалска сцена.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали