Аријан Адеми е трансферна цел на шпански Бетис

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е на мета на шпански Бетис, пренесуваат дел од шпанските медиуми.

28-годишниот капитен на Динамо Загреб е еден од тројца фудбалери кои се трансферна цел на членот на Ла Лига. Според пишувањето на Шпанците, Бетис издвоил десет милиони евра од буџетот колку што би можел да плати за неопходен фудбалер на оваа позиција.

Адеми во 2012 година, тогаш како 21-годишен член на хрватскиот шампион, исто така беше цел на Бетис но одлучи да остане во хрватскиот шампионат. Македонскиот репрезентативец изминативе години добиваше бројни понуди за промена на средината, но секогаш остануваше во Динамо Загреб како знак на благодарност што клубот застана целосно зад него по неоправданата суспензија од УЕФА поради допинг.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали