Академија Пандев стартуваше со зимски подготовки, од 24.јануари се сели во Анталија

Академија Пандев денеска ги стартуваше подготовките за вториот дел од првенството во Првата лига. Тренерот Југослав Треновски на располагање веќе ги нема Марко Рајковиќ, Марио Маслаќ и Давид Денковски, а засега нови имиња во тимот се Ангел Гранчов и Ндуе Мујеци. Има најава и за уште неколку засилувања до крајот на преодниот рок.

Според програмата, првиот дел од подготовките ќе биде одработен во Струмица, а екипата на 24. јануари ќе замине за Анталија, каде ќе одигра шест контролни натпревари во периодот до 7. февруари.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Аријан Адеми пред трансфер во Ал Наср
27.01.2020
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми го напушта Динамо Загреб и се сели во Обединетите Арапски Емирати. Тој е на прагот на трансфер во Ал Наср.
Види детали