Академија Пандев стартуваше со зимски подготовки, од 24.јануари се сели во Анталија

Академија Пандев денеска ги стартуваше подготовките за вториот дел од првенството во Првата лига. Тренерот Југослав Треновски на располагање веќе ги нема Марко Рајковиќ, Марио Маслаќ и Давид Денковски, а засега нови имиња во тимот се Ангел Гранчов и Ндуе Мујеци. Има најава и за уште неколку засилувања до крајот на преодниот рок.

Според програмата, првиот дел од подготовките ќе биде одработен во Струмица, а екипата на 24. јануари ќе замине за Анталија, каде ќе одигра шест контролни натпревари во периодот до 7. февруари.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали